Контакт

Актуелно

Регион15 минути

Локални избори во Хрватска

Денес во Хрватска се одржуваат локални избори, на кои учествуваат повеќе од 38.000 кандидати за позиции во репрезентативните тела и...

Македонија33 минути

Сончево и потопло со умерена облачност

Времето денеска ќе биде сончево и потопло со умерена облачност. Во западните подрачја ќе има услови за краткотраен локален дожд...

Регион13 часа

(Видео) Демонстрации во Грција за поддршка на Палестина, со водени топови и солзавец се растеруваат демонстрантите

По демонстрациите во поголем број европски градови за поддршка на Палестинците, денеска демонстрации се одржаа и во Атина. Агенциите во...

Македонија15 часа

Ректорот Јанкуловски: По кои критериуми се одвива имунизацијата во високото образование?

Како ректор на Универзитетот “Св. Кирил и Методиј” во Скопје со најголем број студенти и вработени во високото образование и...

Европа15 часа

Студија во Италија: После вакцина, ризикот од инфекција со Ковид-19 е намален за 80 проценти

Пет недели по приемот на првата доза на вакцина против коронавирус, можноста од нова инфекција со Ковид-19 е намалена за...