Контакт

Актуелно

Регион12 минути

Од денеска во болниците во Словенија само пациенти со корона и итни случаи

Од денеска приемот на сите пациенти во словенечките болници ќе биде прекинат, освен за итните случаи и оние кои страдаат...

Македонија42 минути

Обесштетување од 80 милиони денари за граѓаните погодени со ланското невреме во Долна Преспа

Од Буџетот трансферирани се скоро 80 милиони денари на општина Ресен, за обесштетување на граѓаните погодени од невремето во 2019...

Европа50 минути

Нови мерки во Австрија: Маските се задолжителни речиси насекаде, а визирите се забранети

Од полноќ, во Австрија стапија на сила нови поостри мерки за борба против ширењето на коронавирусот, што воведе многу ограничувања...

Европа2 часа

(Видео) Во Лондон протест против владините мерки за заштита од коронавирусот

Граѓани на Лондон излегоа на протест против рестриктивните мерки преземени од британската влада во борбата против коронавирусот, а полицијата приведе...

Регион3 часа

И Грција со рекорден број на новозаразени со коронавирус

Грчките власти синоќа соопштија дека во земјата има рекордни 935 нови случаи на заразени со новиот коронавирус за 24 часа....