Контакт

Актуелно

Македонија27 минути

Поради сообраќајка во прекин сообраќајот од Радовиш кон Штип

Oд 07:25 часот, сообраќајот на магистралниот пат Радовиш-Штип на осмиот километар од Штип кон Радовиш е во прекин поради случена...

Македонија38 минути

Дождливо и ветровито со температура до 25 степени

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд и со умерен до засилен ветер од западен и...

Европа11 час

Тригодишно дете ја спаси мајка си од насилниот татко

Тригодишно дете во Рим, Италија, излегло од станот, тропнало на вратата на соседите и раскажало како неговиот татко, кој се...

Свет12 часа

Борци од Сирија испратени да се борат во Азербејџан: „Не сакав да одам, но немам пари“

Турција ги испрати своите сојузници во Сирија да го поддржат Азербејџан во конфликтот со соседна Ерменија, изјави ерменскиот амбасадор во...

Свет14 часа

„Вашингтон пост“ го поддржа Бајден на претседателските избори

Престижниот американски дневен весник „Вашингтон пост“ соопшти дека го поддржува демократскиот кандидат Џо Бајден на изборите на 3 ноември против...