Контакт

Актуелно

Свет1 час

Шпанија од 22 јуни планира да почне со отворање на границите за туристи

Шпанија постепено може да ги отвори своите граници за странски туристи од земји што се сметаат за безбедни во борбата...

Регион2 часа

Црна Гора појасни зошто границата за Србија е затворена

Амбасадорот на Црна Гора во Србија, Тарзан Милошевиќ, изјави дека е потребно да се намали бројот на активни случаи во...

Црна хроника3 часа

Малолетник со мотоцикл удрил во полицајка

Седумнаесетгодишно момче од Виница со мотоцикл удрило во полицајка, која му дала знак да запре. Според информациите на МВР, поднесена...

Македонија5 часа

Град Скопје: Интересот за субвенции за велосипеди е драстично зголемен

Светскиот ден на велосипедистите оваа година Град Скопје го дочека справувајќи се со предизвиците на светската пандемија на коронавирусот, која...

Економија5 часа

Изминатите три месеци 11.904 луѓе останале без работа

По основ на прилив од работен однос, во периодот од 11 март до 31 мај, во Агенцијата за вработување, статус...