Контакт

Актуелно

Спорт3 часа

Надал има повреден зглоб, нема да игра во двојки со Федерер

Рафаел Надал се повлече од своите мечеви на Лејвер купот во Швајцарија откако доби повреда на зглобот, потврдија од турнирот....

Црна хроника5 часа

Жена загина во сообраќајна несреќа кај Катланово

Четириесет и четиригодишна жена од Богданци вчера загина во сообраќајна несреќа. Како што јави МВР, несреќата се случила на автопатот Скопје-Велес,...

Регион5 часа

Над 60 земјотреси регистрирани во Црна Гора

По двата силни земјотреси кои вчера ја погодија Албанија, а многу силно се почувствуваа и во Црна Гора, Заводот за...

Европа6 часа

Maж со автомобил влета во џамија во Франција, нема повредени

Маж синоќа со намера со својот автомобил удри во влезот на голема џамија во Колмар во Франција, но не е...

Свет7 часа

Рохани најавува план за безбедност во регионот

Иранскиот претседател, Хасан Рохани, најави дека Техеран ќе претстави план со кој во соработка со другите земји од регионот ќе...