Контакт

Актуелно

Европа14 минути

Туск во Загреб ќе стане претседател на Европската народна партија

Претседателот на Европскиот совет, во заминување, Доналд Туск, ќе биде новиот претседател на Европската народна партија (ЕПП), потврди партијата во...

Свет2 часа

Девојче загина при уривање на мост во Франција

Едно лице загина, а четири лица се спасени откако висечкиот мост над реката Тарн во близина на општината Мирепоа-сур-Тарн, североисточно...

Македонија2 часа

Алими : Не верував дека луѓе со интегритет во СЈО ќе ја злоупотребат положбата

Адвокатот на Ејуп Алими, Мефаил Арслани, го повлече предлогот до судот во предметот „Титаник 3″ да биде испитан неговиот клиент....

Македонија3 часа

На „Максим Горки“ засадени 18 јапонски цреши

На улицата ,,Максим Горки” денеска беше засаден дрворед од 18 висококвалитетни повеќегодишни садници од видот јапонски цреши, како донација од...

Македонија3 часа

(Видео) Попот е задоволен од пресудата за таткото на Боки 13

Попот Виктор Стојчев, кој е оштетен во предметот каде што таткото на Бојан Јовановски, Боки 13, Миле Јовановски беше осуден...