Контакт

Актуелно

Европа44 минути

Белгија на работ од здравствен колапс

Белгија би можела да побара меѓународна помош поради огромното зголемување на бројот на заболени од коронавирус, како и на хоспитализираните,...

Свет49 минути

Полицијата во Авињон убила човек кој ги нападнал со нож извикувајќи „Алаху акбар“

Маж со нож наводно нападнал група полицајци кои патролирале на улиците во Авињон, Франција, по што полицајците отвориле оган, убивајќи...

Европа1 час

Врвот на ЕУ на виртуелен состанок ќе расправа за пандемијата

Лидерите на 27 земји членки на ЕУ вечерва на виртуелен самит ќе разговараат за влошената епидемиолошка состојба и координација на...

Свет2 часа

Во Ирска опаѓа бројот на заразени со коронавирус

Ирска е една од ретките земји што, со воведување на ригорозни мерки, регистрираше пад на бројот на новоинфицирани со коронавирус...

Регион2 часа

Во Словенија 2.488 новозаразени од коронавирус за 24 часа

Во Словенија се потврдени 2.488 нови инфекции со коронавирус во последните 24 часа, според сè уште неофицијалните податоци емитувани од...