Контакт

Актуелно

Македонија25 минути

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа хоспитализирани 17 пациенти, се лекуваaт вкупно 203 лица

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализирани 17 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 203...

Македонија31 минута

СДСМ на конгрес ќе бира заменик-претседател и членови на Централниот и Надзорниот одбор

Социјалдемократскиот сојуз денеска на онлајн конгрес треба да избере заменик-претседател на партијата, членови на Централниот и на Надзорниот одбор. Потоа...

Регион1 час

Локални избори во Хрватска

Денес во Хрватска се одржуваат локални избори, на кои учествуваат повеќе од 38.000 кандидати за позиции во репрезентативните тела и...

Македонија2 часа

Сончево и потопло со умерена облачност

Времето денеска ќе биде сончево и потопло со умерена облачност. Во западните подрачја ќе има услови за краткотраен локален дожд...

Регион14 часа

(Видео) Демонстрации во Грција за поддршка на Палестина, со водени топови и солзавец се растеруваат демонстрантите

По демонстрациите во поголем број европски градови за поддршка на Палестинците, денеска демонстрации се одржаа и во Атина. Агенциите во...