Контакт

Актуелно

Регион16 минути

(Видео) Невреме во Србија – силен ветер откорна дрвја

Невреме кое околу 17 часот ја зафати областа Ваљево во Србија, предизвика краткотрајни прекини во снабдувањето со електрична енергија, пренесуваат...

Свет39 минути

Исланд иако го победи вирусот пак воведе ограничувања, кои може да траат и 15 години

Главниот епидемиолог на Исланд, Торолфур Гуднасон изјави дека не може да исклучи дека неодамна воведените ограничувања поради ковид, може да...

Црна хроника2 часа

Крадци нападнале полицајци кога биле фатени како ограбуваат менувачница во Чаир

Две лица од Скопје се приведени за тешка кражба во менувачница, како и за напад на полицаец. На 29.07.2021 околу...

Свет4 часа

Поранешна судијка осомничена за убиството на претседателот на Хаити

Полицијата на Хаити соопшти дека меѓу осомничените за убиството на претседателот Жовнел Моиз е и поранешната судијка на Врховниот суд,...

Спорт4 часа

Бенчиќ стана олимписка шампионка во тенис

Белинда Бенчиќ го освои златниот медал на олимпискиот турнир во Токио. Швајцарката во финалето ја победи Маркета Вондрашува од Чешка...