Контакт

Актуелно

Македонија51 минута

Мицкоски: Коалицијата меѓу СДСМ и Алтернативата е последен чин од обидот за уништување на Македонија

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски смета дека коалицијата меѓу СДСМ и Алтернатива е последен чин од обидот за уништување на...

Црна хроника1 час

23-годишен пешак од Скопје тешко повреден по удар од автомобил

Синоќа, во 23.50 часот, во СВР Скопје било пријавено дека на улицата 12. Македонска бригада, пред крстосницата со улицата Архитект...

Економија1 час

Граѓаните телефонски може да пријават неправилности во цените на прехранбените производи

Ги повикувам граѓаните на бесплатниот телефонски број 191 да пријават кај Државниот пазарен инспекторат (ДПИ) во случај на драстично зголемени...

Европа2 часа

(Видео) Се урна станбена зграда при експлозија во Франција, полицијата трага по затрупани

Рано утрово се случи експлозија во францускиот град Санари-сур-Мер. Од детонацијата била уништена една станбена зграда во тој град, а...

Култура4 часа

Седум нови трофеи за „Врба“ на Манчевски

„Врба“ на Милчо Манчевски изминатава недела освои 7 трофеи – три награди и четири почесни признанија, а имаше и грчка...