Контакт

Актуелно

Македонија2 часа

Третманот на Јанкуловска и затвореничките во “Идризово” е дискриминирачки, утврди Комисијата за антидискриминација и бара решение за шест месеци

Комисијата за заштита од дискриминација констатирала дека Гордана Јанкулоска како осуденичка е дискриминирана во затворот „Идризово“ во Скопје каде издржува...

Регион3 часа

(Видео) Баба скокнала од мост држејќи го внучето во раце, случајни минувачи го извадиле детето

Полицијата околу 11.20 часот под мост во центарот на Подгорица пронашла тело на жена (62) која била забележана со бебе...

Македонија5 часа

(Видео) Ахмети запеа пред вечерашниот спектакл, Груби објави снимка

Првиот заменик-премиер Артан Груби на социјалната мрежа „Фејсбук“ објави видео на кое заеднички пеат лидерот на ДУИ, Али Ахмети, и...

Македонија5 часа

Стефанова очекува тројцата бизнисмени од „Империја“ да бидат осудени: Да им се одзеде имотната корист

Обвинителката Лиле Стефанова е децидна дека ќе докаже оти тројцата бизнисмени, кои не се спогодија за „Империја“, се виновни за...

Македонија6 часа

Ковачевски за најавениот спектакл на Груби: Им посакувам успех!

Премиерот Димитар Ковачевски денеска преку прес-конференција ѝ посака успех на ДУИ на вечерашната трибина на партијата во Чаир запрашан за...