Контакт

Актуелно

Македонија1 минута

Денес дожд и грмежи, можно е краткотрајно невреме со силен ветер и град

Времето денеска ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално ќе има услови за појава на...

Македонија12 часа

Кацарска ја чува обезбедување, денес добила закани дека „страшно ќе одговара“

Непознато лице денеска напладне во близина на ТЦ „Рамстор“ во центарот на Скопје вербално и се заканувало на претседателката на Уставниот...

Македонија13 часа

Утре затворени неколку улици во Скопје

Утре од 08.30 до 12.30 часот, поради одржување на натпревар „Стопански триоги триатлон”, со стартно-целна позиција кај Спортскиот центар „Борис...

Европа15 часа

Напаѓачот на Фицо доби мерка притвор за да не побегне и да не го повтори делото

Специјалниот кривичен суд во словачкиот град Пезинок, со силно полициско обезбедување денеска му одреди притвор на 71-годишниот Словак Јурај Цинтула,...

Црна хроника15 часа

Притвор и кривична пријава за убиство доби осомничениот маж од Стајковци

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Љ.К.(66) од скопското село Стајковци поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...