Контакт

Актуелно

Скопје26 минути

Без струја делови од општините Ѓорче Петров и Карпош

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, по добиеното известување од ЕВН, информира дека, поради технички зафати во...

Македонија27 минути

Сончево со мала до умерена облачност

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Попладне,...

Свет11 часа

Најмалку две лица загинаа, а голем број се повредени во торнадото во Тексас и Оклахома

Најмалку две лица загинаа, а голем број се повредени во торнадото што ги погоди американските сојузни држави Тексас и Оклахома....

Македонија12 часа

Купови со отпад на паркингот кај гробиштата во Бутел

Повторно купови со отпад на паркингот кај гробиштата во Бутел. Поранешниот директор на АД „Пошта“, Јани Макрадули на својот Фејсбук...

Црна хроника15 часа

Скопјанец почина косејќи трева во двор, го усмртил струен удар

Вчера во 20.45 часот во СВР Скопје било пријавено дека во двор од семејниот дом на подрачјето на Бит Пазар,...