Контакт

Актуелно

Македонија8 часа

Димитриевски од Кавадарци: Сакаат да не уништат, но забораваат дека ние сме како пиреј

Претседателскиот кандидат Максим Димитриевски, од движењето ЗНАМ – За наша Македонија вечерва имаше средби и се обрати пред граѓаните на...

Европа9 часа

Почина Роберто Кавали

Роберто Кавали, познатиот италијански дизајнер, почина денеска на 83-годишна возраст. Италијанската новинска агенција АНСА објави дека дизајнерот починал дома во...

Македонија9 часа

Османи: Потребна ни е вашата поддршка за да ја водиме државата

Караванот на кандидатот за претседател на државата од Европскиот фронт денеска пристигна во општина Желино и Тетово, односно во селата:...

Македонија10 часа

(Видео) Силјановска Давкова: Никогаш нема да одам на преговори, никогаш нема да разговарам за Македонија пред претходно да се договорам со Владата и со Собранието

Во рамките на кампањата за Претседател на Република Македонија на кандидатката Проф. Д-р. Гордана Силјановска- Давкова се одржа митинг во...

Црна хроника14 часа

Со пиштол во раката влегол во бензинска станица: кривична за 20-годишник од Кочани

Надворешна канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Д. Н. (20) од Кочани. Тој се сомничи за сторено...