Контакт

Актуелно

Македонија10 часа

Кацарска ја чува обезбедување, денес добила закани дека „страшно ќе одговара“

Непознато лице денеска напладне во близина на ТЦ „Рамстор“ во центарот на Скопје вербално и се заканувало на претседателката на Уставниот...

Македонија11 часа

Утре затворени неколку улици во Скопје

Утре од 08.30 до 12.30 часот, поради одржување на натпревар „Стопански триоги триатлон”, со стартно-целна позиција кај Спортскиот центар „Борис...

Европа13 часа

Напаѓачот на Фицо доби мерка притвор за да не побегне и да не го повтори делото

Специјалниот кривичен суд во словачкиот град Пезинок, со силно полициско обезбедување денеска му одреди притвор на 71-годишниот Словак Јурај Цинтула,...

Црна хроника13 часа

Притвор и кривична пријава за убиство доби осомничениот маж од Стајковци

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Љ.К.(66) од скопското село Стајковци поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...

Регион16 часа

Убиство и самоубиство во Бјеловар, Хрватска

Во Бјеловар, Хрватска во семејна куќа се пронајдени две починати и едно тешко повредено лице, кое е префрлено во болница....