Контакт

Актуелно

Свет8 минути

Новинарите на „Ројтерс“ кои добија Пулицерова нарада остануваат во затвор во Мјанмар

Врховниот суд во Мјанмар ја отфрли и последната жалба на двајцата новинари на „Ројтерс“ добитници на Пулицерова награда, кои се...

Свет13 минути

(Видео) Базен на врвот на висококатница се излеа за време на земјотресот во Манила

Филипини вчера ги погоди силен земјотрес со интензитет од 6,3 степени според Рихтер, поради што се тресеа многу згради а...

Свет23 минути

Масовен погреб на загинатите во нападите во Шри Ланка

Првиот масовен погреб почна во Шри Ланка додека земјата прогласи ден на жалост за жртвите од бомбашките напади во цркви...

Македонија1 час

Седница на Владата за системот за итни повици и за дистрибуцијата на природен гас

Владата денеска ќе ја одржи својата редовна 131 седница со повеќе точки на дневен ред од програмата за работа и...

Македонија2 часа

Прашината од Сахара ќе донесе жолт дожд во земјава

Времето денеска ќе биде променливо облачно, претпладне со локални врнежи од дожд. Ќе дува засилен ветер од југоисточен правец. Поради...