Контакт

Актуелно

Регион1 минута

Косово го повлече барањето за прием во Интерпол

Премиерот на Косово, Рамуш Харадинај, денес испрати писмо до Собранието на Интерпол во кое се вели дека Приштина ја повлекува...

Свет55 минути

Оштетен аеродромот во Барселона, откажани 45 летови

Поради протестите во Шпанија откажани се 45 летови на меѓународниот аеродром „Ел Прат“ во Барселона, кој, според информациите, претрпел мала...

Црна хроника1 час

Обвинение за Косовци што краделе облека од скопски трговски центар

Скопското основно јавно обвинителство поднесе обвинение против двајца косовски државјани кои се товарат дека од скопски трговски центар украле две...

Свет3 часа

УНИЦЕФ: 200 милиони деца во светот јадат нездрава храна

Загрижувачки голем број деца страдаат од сериозни последици поради лоша или нездрава исхрана, предупреди УНИЦЕФ во годинашниот извештај за состојбата...

Македонија4 часа

Адвокат по службена должност ќе го брани Груевски и за изградбата на партиското седиште

Во Кривичниот суд утрово беше одложено судењето за предметот „Талир 2“ на СЈО. Причина за одлагање на денешното рочиште е...