Контакт

Актуелно

Свет11 часа

Трамп за повлекувањето на Бајден: Камала Харис ќе биде полесна за пораз

Во телефонски разговор со „Си-ен-ен“ неколку минути откако претседателот Џо Бајден го објави повлекувањето од претседателската трката, поранешниот претседател и...

Македонија11 часа

„Паркови“ го демантира ЛДП: Нерасчистените локации што ги посочуваат се надлежност на Кисела Вода, останатите ги одржуваме

По реакциите на ЛДП за неискосената трева и оставените искршени дрвја и гранки низ Скопје, Јавното претпријатие  „Паркови зеленило“ ги...

Црна хроника13 часа

Во болница возачот на автобусот на ЈСП што вчера се запали кај Железничка станица, вдишал чад

Возачот на автобусот што вчера се запали во Транспортниот центар Скопје, кај Железничката станица вдишал чад и бил бил пренесен...

Црна хроника14 часа

Кривични против двајца тетовци, полицијата на почеток на месецов во автомобил им најде марихуана

Скопската полиција поднесе кривични пријави против двајца тетовци фатени со марихуана во автомобилот на почетокот на месецов. „СВР Скопје поднесе...

Црна хроника14 часа

На таван од семејна куќа во Ѓорче пронајдени автоматска пушка, муниција и рачна бомба

Скопјанец пријавил во полиција дека во семејна куќа во Ѓорче Петров нашол пушка, муниција за неа и рачна бомба. Оружјето...