Контакт

Актуелно

Црна хроника17 минути

Скопјанец тешко повреден при судир на камион и ,,сеат ибица”

Скопјанец е тешко повреден во сообраќајна несреќа меѓу камион и ,,сеат ибица”. Како што информира МВР, несреќата се случила вчера...

Македонија28 минути

Почнува забавата во новогодишната населба „Винтерленд“

Од денеска до 31 декември, Градот Скопје за граѓаните во главниот град подготви најразлични доживувања и незаборавна забава за новогодишните...

Соопштенија54 минути

ВМРО-ДПМНЕ:Ветувањето на СДСМ за чист воздух е голема измама

Ветувањето на СДСМ за чист воздух е голема измама.Петре Шилегов е градоначалник повеќе од една година, а СДСМ скоро две...

Соопштенија1 час

СДСМ:Проблемот со аерозагадувањето ВМРО-ДПМНЕ со години го игнорираше

Децениските криминални политики на ВМРО-ДПМНЕ, придонесоа за систематско уништување на зеленилото и животна средина, а игнорирањето на алармантните последици од...

Свет13 часа

Ердоган: Убиецот на Кашоги вели дека знае добро да сече

Турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган, и понатаму открива детали за убиството на саудискиот новинар Џамал Кашоги. Тој рече дека од...