Контакт

Актуелно

Македонија37 минути

Холштајн: Се подготвува рамка за преговори со Северна Македонија

На денешната онлајн-седница на Владата, амбасадорката на Германија, Анке Холштајн, ги претстави приоритетите на германското претседателство со Советот на Европската...

Економија46 минути

Ваучерите за туризам ќе може да се користат и преку туристички агенции

Министерството за економија овозможи сите лиценцирани туристички агенции кои сакаат да работат со ваучери за туризам, да можат дополнително да...

Свет55 минути

Експлозијата во Бејрут остави 300.000 луѓе без покрив над главата

Огромната експлозија во пристаништетто во Бејрут испрати шок-бранови низ градот, предизвикувајќи масовно оштетување на градбите дури до периферијата на градот....

Македонија2 часа

(Видео) Мицкоски: Струјата поскапува поради предизборните партиски вработувања

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, ја обвини власта дека поскапувањето на струјата е поради водење недомаќински политики и предизборен поткуп...

Македонија4 часа

МНР: Во експлозијата во Бејрут засега нема повредени македонски државјани

Во врска со вчерашната експлозија во Бејрут, која однесе повеќе од 100 животи и разори делови од градот, Министерството за...