Контакт

Актуелно

Свет1 минута

Нетанјаху: Неодговорно би било распуштање на владата и предвремени избори

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху денеска изјави дека ќе биде неодговорно да се распушти владата и да се закажат предвремени избори....

Европа10 минути

Хан: Не е реален истовремен влез во ЕУ за земјите од Западен Балкан

Проширувањето на Западен Балкан е еден од приоритетите на Европската унија (ЕУ), а секоја држава ќе се третира одделно, според...

Економија21 минута

„Еуромакс“ убедува дека нема да користи цијанид и сулфурна киселина

Компанијата „Еуромакс Ресоруцес“, концесионер на проектот Иловица – Штука соопшти дека пред речиси 200 жители од општините Босилово и Ново...

Европа30 минути

(Видео) Страшно невреме во Тенерифе, огромни бранови разбија зграда

Силното невреме предизвика високи и силни бранови на северниот брег на Тенерифе, најголемиот остров на Канарските Острови. Puerto de la...

Свет2 часа

Поранешниот претседател на Перу, обвинет за корупција, побара азил во Амбасадата на Уругвај

Поранешниот претседател на Перу, Алан Гарсија, побара азил во дипломатското претставништво на Уругвај во Лима, само неколку часа откако судијата...