Контакт

Актуелно

Забава3 часа

(Видео) Италијанец истрча 40 километри на минус 52 степени

Италијански љубител на екстремни спортови, Пaоло Вентурини, истрча речиси 40 километри на температура од минус 52 Целзиусови степени во подрачје...

Свет3 часа

Над 170 мигранти меѓу кои жени и деца се исчезнати во бродска несреќа во Медитеранот

Повеќе од 170 мигранти се исчезнати во бродска несреќа во Медитеранот, која се случила откако две пловила наишле на проблеми,...

Македонија4 часа

ЗНМ: Итни санкции за напаѓачите на новинарката Мирјана Мирчевска Јовановиќ

Здружението на новинарите на Македонија остро го осудува физичкиот напад врз новинарката Мирјана Мирчевска Јовановиќ од страна на припадници на...

Македонија4 часа

АВМУ со осуда за физичките напади врз медиумските работници

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги најостро ги осудува вчерашните напади на новинарка и фоторепортери за време на одбележувањето...

Економија5 часа

Тевдовски: Влезот во НАТО ќе биде катализатор на економскиот раст

Влезот во НАТО ќе делува како катализатор на економскиот раст во Македонија, вели министерот за финансии Драган Тевдовски. Тој посочува...