Контакт

Актуелно

Регион2 часа

Експлозија на боца со кислород, ковид-пациент доби изгореници во болница во Приштина

На Клиниката за пулмологија на Универзитетскиот клинички центар на Косово во Приштина експлодира боца со кислород, пренесува „Косово онлајн“. Притоа...

Црна хроника2 часа

Маж почина сечејќи дрва во Струшко

Четириесет и деветгодишен жител на струшкото село Богојци почина кога се повредеил додека сечел дрва. Тој бил пренесен во комплексот...

Свет3 часа

Северна Кореја има развиено минијатурни нуклеарни уреди

Северна Кореја продолжува да ја развива својата програма за нуклеарно оружје. Неколку земји веруваат дека веројатно има развиено минијатурни нуклеарни...

Свет3 часа

Заталкан куршум усмрти 12-годишно девојче во Шведска

Поради смртта на 12-годишно девојче, кое настрада кога ја погоди заталкан куршум, во Шведска повторно е отворена расправата за сузбивање...

Црна хроника3 часа

Казни за дивите тркачи на скопските улици

Секторот за сообраќајни работи при Бирото за јавна безбедност во координација со Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот...