Контакт

Актуелно

Македонија8 минути

Хирургот Горан Балевски е нов директор на охридската болница

Нов директор на охридската болница е хирургот Горан Балевски, информираше министерот за здравство Венко Филипче. Тој доаѓа на местото на...

Македонија2 часа

(Видео) Спасовски: Развиореното знаме во НАТО е симбол на безбедна и просперитетна иднина

Како дел од свечената и церемонијална завршница на стапување на нашата земја во полноправно членство во НАТО, денеска истовремено беа...

Економија4 часа

Во рок од четири дена лоцирани над 60 трговици, кои ги зголемиле цените на лимоните

Државниот пазарен инспекторат периодов, покрај контролите на угостителските објекти и на трговците, ги контролира и замрзнатите цени на одредени производи...

Регион4 часа

Во Хрватска 790 заболени од коронавирус, 64 излекувани

Во Хрватска се потврдени 77 нови случаи на заразени со коронавирус, со што вкупната бројка на заболени се искачи на...

Свет6 часа

Еден ден пред самоубиството германскиот министер барал помош од ЕУ поради коронавирусот

Германија е во шок по смртта на министерот за финансии во покраината Хесен, Томас Шафер, кој во саботата си го...