Контакт

Актуелно

Македонија2 минути

Иванов во официјална посета на Јордан

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, придружуван од сопругата, Маја Иванова, од денеска престојува во официјална посета на Хашемитското Кралство...

Македонија5 минути

Марш на толеранцијата во Скопје – Викни силно против насилно

Хелсиншкиот комитет за човекови права го организира десеттиот Марш на толеранција, кој ќе почне во 12 часот пред Музеј на...

Свет11 час

Трамп: Војниците ќе останат на границата со Мексико колку што е потребно

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека војниците на границата со Мексико ќе останат таму колку што ќе биде потребно. „Имаме...

Свет13 часа

Протести поради климатските промени ги блокираа главните мостови во Лондон

Полицијата денеска уапсила над 70 луѓе откако стотина демонстранти ги блокирале главните мостови во центарот на Лондон барајќи од владата...

Европа18 часа

(Видео) Една жена загина, 47 се повредени на протестите во Франција

Педесетгодишна жена загина на протест во регионот Савој, во Франција, на протест организиран поради зголемување на цените на горивата. „Жената...