Контакт

Актуелно

Европа16 минути

„Да го сопреме лудилото“: Бес и неверување по предлогот за модерна обнова на Нотр Дам

Можноста катедралата Нотр Дам да добие нов модерен изглед, предизвика бес ширум Франција и светот, пренесе „РТ“. „Да го сопреме...

Спорт1 час

Чеди Осман: Сонувам за Светското првенство, одвај го чекам натпреварот против САД

Турскиот кошаркар со македонски корени, родениот охриѓанец Чеди Осман (24) за турските медиуми изјави дека е подготвен да и се...

Свет2 часа

Во Литванија се роди бебе со четири промили алкохол во крвта

Во Универзитетската болница во Литванија се роди девојче со 4 промили алкохол во крвта. Мајка на девојчето е 35-годишна жена...

Регион3 часа

Во Косово вратени со авион десетици жени и деца на џихадисти од Сирија

Дестици жени и деца, членови на семејствата на косовски џихадисти кои војувале во Сирија, со авион биле вратени во Косово,...

Црна хроника4 часа

Пронајдена марихуана во пакет во прилепскиот затвор

Против 40-годишно лице од Штип поднесена е кривична пријава за неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги. Полицијата соопшти...