Контакт

Актуелно

Свет5 минути

Над 85.000 деца починале од неухранетост во Јемен

Околу 85.000 деца под пет годишна возраст починале поради акутна неухранетост во тригодишната војната во Јемен, проценува водечката организација за...

Европа18 минути

Тереза Меј во Брисел на средба со Јункер

Британската премиерка Тереза Меј денеска во Брисел ќе се сретне со претседателот на Европската комисија, Жан-Клод Јункер. Медимите ширум светот...

Свет19 минути

Интерпол доби нов претседател

Јужнокореецот Ким Јонг-јанг е избран за нов претседател на Интерпол, јави новинската агенција „АП“. Ким ќе биде претседател до 2020...

Свет50 минути

Чавушоглу: До крај да се расветли убиството на Кашоги

Турскиот министерот за надвореши работи на Турција, Мевлут Чавушоглу изјави дека Турција не го гледа убистовото на саудискиот новинар Џамал...

Македонија4 часа

Црногорскиот министер за надворешни работи во работна посета на Македонија

Денеска и утре во работна посета на Македонија ќе престојува министерот за надворешни работи на Црна Гора, Срѓан Дармановиќ. Како...