Контакт

Актуелно

Црна хроника34 минути

Тешко повреден основец кој паднал од прозорец на училиште во Велес

Во велешката полиција на 18  септември пријавен бил инцидент што се случил во основното училиште „Панко Брашнар“. Според пријавата, при...

Македонија2 часа

Персонализираната „Скопска“ траела само 4 години, граѓаните мора да ја заменат на свој трошок

Граѓаните што поседуваат персонализирана картичка „Скопска“ за возење со автобусите на ЈСП ќе мора да ја заменат со нова ако...

Свет4 часа

Жените во Иран се изборија да гледаат фудбал на стадиони

На жените во Иран ќе им биде дозволено да одат на стадиони и да ја гледаат машката фудбалска репрезентација. Министерот...

Регион4 часа

Еден мигрант убиен во тепачка кај Бихаќ

Еден мигрант е убиен, а друг е тешко повреден во тепачка што се случила синоќа во центарот за мигранти кај...

Македонија6 часа

(Видео) Адвокатот на Груевски вели дека нема овластување да го застапува во „Талир 2“

Адвокатот на експремиерот Никола Груевски, кој е во бегство, Донче Наков, пред денешното судско рочиште за предметот „Талир 2“ рече...