Контакт

Актуелно

Европа1 час

Судот во Стразбур: Апсењето на Навални било политички мотивирано

Европскиот суд за човекови права во Стразбур ѝ нареди на Русија да му исплати на опозицискиот лидер, Алексеј Навални, 63.000...

Крвав четврток2 часа

Пишев на 27 април: Ако треба, и ќе убиеме за Македонија

На денешното рочиште за крвавиот четврток обвинителката Вилма Рускоска ги презентира СМС и „вибер-пораките“ од одземениот телефон на обвинетиот пратеник...

Македонија3 часа

Сијарто во телефонски разговор со Димитров: Почната е процедурата за азил на Груевски

Унгарскиот министер за надворешни работи, Петер Сијарто, во телефонски разговор со македонскиот шеф на дипломатијата, Никола Димитров, потврдил дека поранешниот...

Црна хроника4 часа

Автомобил излетал од патот кај Виница и се запалил, возачот тешко повреден

Дваесет и едногодишно момче од Виница е тешко повредено во сообраќајна несреќа што се случила вчера на регионалниот пат виничка...

Македонија4 часа

Советот за реформи во судството: Неопходно е формирање посебно судско одделение за предметите на СЈО

Советот за следење на имплементацијата на стратегијата за реформи на правосудниот систем смета дека е неопходно формирање посебно одделение во...