Контакт

Актуелно

Соопштенија2 часа

СДСМ: Не е точно дека е договорен премиер по принципот „три години Заев, една Зибери“

СДСМ во целост ја демантира информацијата објавена од страна на една од националните телевизии дека бил договорен премиер по принципот...

Свет3 часа

Гејтс: Спасувам животи, а некои ме обвинуваат дека убивам

Бил Гејтс, ко-основачот на Мајкрософт, милијардер и филантроп, стана позитивна и негативна централна фигура во приказната за Ковид-19. Добрата вест...

Црна хроника4 часа

Во јули и август казнети 1.529 мотоциклисти, 326 од нив немале возачки дозволи

Во текот на јули и август годинава полицијата спровела зајакнати контроли за откривање и санкционирање на сообраќајни прекршоци направени од...

Македонија4 часа

Првпат по речиси два месеца бројот на активни случаи во земјава е под 3.000

Институтот за јавно здравје денес регистрира намален број на активни случаи, односно вкупно 2.950 лица во моментов се заразени со...

Македонија6 часа

Возачите на камиони ќе влегуваат во Грција без да приложат негативен тест

За влез во Република Грција не e потребен негативен ПЦР-тест само за возачите на товарни моторни возила, известува Министерството за...