Контакт

Актуелно

Свет13 минути

Мајка и дете извлечени живи од урнатините во Турција

Жена и нејзиното дете се извлечени живи од урнатините на зграда во провинцијата Елазиг, источна Турција, по земјотресот во кој...

Регион2 часа

Србин кој живее во Вухан: „Не стравувам, но едвај чекам да си дојдам дома“

Стефан Војниќ (27) од Белград, кој во моментов се наоѓа во најопасниот град во светот Вухан којшто веќе неколку дена...

Спорт3 часа

Шпанија го одбрани европскиот ракометен трон, Хрватите само сребрени (видео)

 Шпанија останува најдобрата европска ракометна репрезентација, откако со 22:20 во драматичен меч ја победија Хрватска, која го играше своето прво...

Црна хроника6 часа

Прилепчанец дивеел низ градот – удрил во паркирано возило, па го оштетил со секира

Приведен е 23-годишник од Прилеп, со иницијали Е.М. кој удрил во паркирано возило, а потоа излегол и со секира го оштетил...

Регион6 часа

Кинезите кои градат автопат во Црна Гора се под здравствен надзор

Работници од Кина кои градат автопат во Црна Гора се под постојан здравствен надзор, а поради ширењето на коронавирусот мерките...