Контакт

Актуелно

Македонија6 минути

Скопје испрати пожарникарски екипи кон Пехчево и Делчево

Скопскиот градоначалник, Петре Шилегов, истакна дека три екипи пожарникари, со три возила на противпожарната бригада на Град Скопје се упатиле...

Европа19 минути

Макрон за антиваксерите: Тоа се луѓе кои го загубиле разумот

Францускиот претседател Емануел Макрон изјави дека демонстрантите против вакцинацијата се луѓе кои го загубиле разумот. Откако демонстрантите против т.н. ковид-пасоши...

Регион41 минута

(Видео) Мицотакис за пожарот кај Атина: Во предградијата владее вистински кошмар

Грчките пожарникари даваат се од себе за да го локализираат огромниот пожар во северните предградија на Атина, пред ветерот повторно...

Црна хроника1 час

Тинејџер избоден со нож во обложувалница во Аеродром

Од службата за Итна медицинска помош, вчера околу 23 часот во полиција пријавиле дека 18-годишен скопјанец со иницијали Д.У. доживеал...

Македонија3 часа

Груби и Макрадули промовираа поштенска марка во чест на Рамковниот договор

Во рамки на активностите за одбележување на 20-годишнината од Охридскиот Рамковен договор, првиот вицепремиер и министер за политички систем, Артан...