Контакт

Актуелно

Регион9 часа

(Видео) Водач на кавачкиот клан подготвувал атентат врз Вучиќ

Српскиот министер за внатрешни работи, Александар Вулин, на денешната прес-конференција изјави дека криминална група планирала убиство на претседателот Александар Вучиќ....

Европа9 часа

НАТО ги отфрли руските барања да се повлече од Бугарија и Романија

НАТО ги отфрли руските барања за повлекување на своите сили од Романија и Бугарија, објави „Ројтерс“. „НАТО нема да се...

Црна хроника10 часа

Пушки и муниција пронајдени при претрес во тетовското село Порој

Полициски службеници од СВР Тетово попладнево од 16 часот и 15 минути до 18 часот и 50 минути, со судски...

Македонија10 часа

ЕСМ го презема управувањето и со топланата Скопје Север

Владата на денешната петта седница, врз основа на овластувањата од прогласената кризна состојба во снабдувањето со топлинска енергија, го одобри...

Црна хроника13 часа

Обиена црквата „Константин и Елена“ во Центар

Црквата „Константин и Елена“ лоцирана во строгиот центар на Скопје, на улица Македонија, била обиена во периодот меѓу 14 и...