Контакт

Актуелно

Македонија4 часа

Бухова: Охридскиот градоначалник требал да се изолира додека го чекал тестот

За охридскиот градоначалник требало да важат истите правила како и за сите граѓани кога се тестираат, без произволни толкувања и...

Економија5 часа

ЕСМ го презеде управувањето со БЕГ и топланата Скопје Север

По донесувањето на одлуката од страна на Владата и одобрување на текстот на договорите, ЕСМ од денеска влезе во привремено...

Македонија6 часа

МВР демантира: „Не сме му издале пасош на Радоје Звицер“

Министерството за внатрешни работи ги демантира информациите пласирани од страна на ВМРО-ДПМНЕ дека на Радоје Звицер, му бил издаден македонски...

Регион7 часа

Влез во Косово само со потврда за три вакцини, или две вакцини и негативен ПЦР тест

За влез во Косово од денска граѓаните треба да приложат потврда за примени три вакцини, или две вакцини и ПЦР...

Свет8 часа

(Видео) Земјотрес од 6,6 степени ја погоди Јапонија

Земјотрес со јачина од 6,6 степени според Рихтеровата скала утрово ги погоди југозападниот и западниот дел на Јапонија. Повредени се...