Контакт

Актуелно

Економија10 часа

Енергетската криза ги затвора пекарниците во Белгија

Растечките цени на струјата и природниот гас во Белгија ги доведоа во тешка ситуација пекарниците, поради што некои беа принудени...

Македонија10 часа

Маричиќ од Стразбур: Посветени сме на преговорите, но потребен е национален консензус за ЕУ

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бојан Маричиќ, денес во Стразбур учествуваше на одржувањето на 20-тиот состанок на...

Европа11 час

Маж влетал во музеј во Ватикан и демолирал свети статуи, персоналот спречил катастрофа

Еден човек соборил две антички римски бисти во Музеите во Ватикан нанесувајќи им умерена штета пред да биде запрен од...

Црна хроника14 часа

Маж од Богданци со закана бил принуден да потпише фактури со големи суми

Вчера во 14:00 часот во Полициската станица Гази Баба, У.С.(45) од с. Селемли, општина Богданци, пријавил дека се договорил со...

Свет15 часа

(Видео) Шведска пратеничка ја скрати косата во Европскиот парламент како знак на поддршка за Иранките

Шведската европратеничка Абир Ал-Сахлани ја скрати косата пред пратениците во Европскиот парламент во Стразбур во знак на солидарност со протестите...