Контакт

Актуелно

Црна хроника1 минута

Полицијата во Битола „улови“ пијан малолетник, го врати кај родителите и му поднесе пријава

Полициски службеници од СВР Битола ноќеска во периодот од полноќ до 4 часот изутрина, спроведоа акциска контрола на подрачјето на...

Свет9 минути

„Нападите врз Хамас не го оправдуваат казнувањето на палестинскиот народ“, рече Лавров

Рускиот министер за надворешни работи изјави дека не е прифатливо Израел да го користи нападот на Хамас на 7 октомври...

Македонија4 часа

ЦУК: Над илјада повици на 112 во последното деноноќие, најбарана Итната медицинска помош

Според последниот извештај, во Центарот за управување со кризи (ЦУК), имало вкупно 1.504 повици на Единствениот број за итни случаи...

Македонија4 часа

СДСМ: Нов скандал ги тресе ДПМНЕ и Мицкоски, претседател на МК фатен со кокаин

Еден од најблиските соработници на градоначалникот на Охрид Кирил Пецаков, но и на Христијан Мицкоски е фатен како поседува и...

Македонија4 часа

Спречен обид за криумчарење на 84 часовници и 7 илјади парчиња накит

Спречен обид за криумчарење на 84 часовници Касио, како и 7.560 парчиња накит по извршена контрола од страна на царински...