Контакт

Актуелно

Македонија5 минути

Времен сообраќаен режим на патот Понов мост – Богданци

Од денеска на делницата од Понов мост до влезот во Богданци ќе има времен режим на сообраќај, информира АМСМ. Времениот...

Скопје15 минути

Без струја делови од општините Ѓорче Петров и Петровец

Без електрична енергија денеска ќе бидат делови од општините Ѓорче Петров и Петровец, соопшти РЦУК – Скопје. Од 11 до...

Македонија1 час

Сончево време, попладне со пороен дожд и грмежи, претежно во западните делови

Времето денес ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локална појава на пороен...

Македонија10 часа

Европскиoт фронт нема да гласа за новата влада

Европскиот фронт ја напушти седницата за избор на нова влада и нема да учествува во гласањето. Зијадин Села на прес-конференција...

Македонија13 часа

Удираат громови на секои 10 секунди – невреме со силен дожд, грмотевици и град го зафати Скопје

Невреме проследено со силен дожд, град и електрични празнења го зафати Скопје. Гром предмалку удри во oколината на Градскиот парк...