Контакт

Актуелно

Македонија1 час

Сончево време, попладне со пороен дожд и грмежи, претежно во западните делови

Времето денес ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локална појава на пороен...

Македонија10 часа

Европскиoт фронт нема да гласа за новата влада

Европскиот фронт ја напушти седницата за избор на нова влада и нема да учествува во гласањето. Зијадин Села на прес-конференција...

Македонија13 часа

Удираат громови на секои 10 секунди – невреме со силен дожд, грмотевици и град го зафати Скопје

Невреме проследено со силен дожд, град и електрични празнења го зафати Скопје. Гром предмалку удри во oколината на Градскиот парк...

Македонија13 часа

(Видео) Муцунски: Да ги исполниме стратешките цели и да ги одбраниме идентитетските прашања

Идниот министер за надворешни работи во новата Влада, Тимчо Муцунски порача дека треба да се исполнат стратешките цели и да...

Македонија15 часа

Невреме со силен дожд и град го зафати Тетово

Невреме проследено со интензивни врнежи од дожд и град попладнево го зафати Тетово. Според инормациите од терен, улиците се полни...