Контакт

Актуелно

Црна хроника2 часа

Кривична против тетовец: ја држел својата снаа затворена во домот и ја тепал

СВР Тетово поднесе кривична пријава против 73-годишниот А.К. од Тетово, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „телесна...

Црна хроника2 часа

Уапсен ученик во основно училиште во Влае: скршил дел од инвентар, физички нападнал соученици и двајца наставници

Вчера, во 12.40 часот, во основно училиште на подрачјето на населбата Влае во Скопје, полициски службеници од ЕВР ОКР Карпош...

Европа2 часа

Русија: Ќе ги таргетираме украинските магацини во кои се доставува западното оружје

Русија ќе ги интензивира нападите врз украинските бази за складирање во кои е сместено оружјето доставено од Запад, изјави денеска...

Македонија5 часа

Гласањето на затворениците и болните се одвива без проблеми, велат од ДИК

Денес, 2.569 гласачи своето право на глас ќе може да го остварат во 31 гласачко место во ДКП, каде што...

Црна хроника6 часа

Мотоциклист удри во пешак на „Партизанска“, двајцата повредени

Синоќа, на булеварот Партизански одреди во Скопје, мотоцикл „дукати“, со скопски регистарски ознаки, управуван од Е. П. (27) од Скопје,...