Контакт

Актуелно

Црна хроника1 час

Кривична против тетовец: ја држел својата снаа затворена во домот и ја тепал

СВР Тетово поднесе кривична пријава против 73-годишниот А.К. од Тетово, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „телесна...

Црна хроника1 час

Уапсен ученик во основно училиште во Влае: скршил дел од инвентар, физички нападнал соученици и двајца наставници

Вчера, во 12.40 часот, во основно училиште на подрачјето на населбата Влае во Скопје, полициски службеници од ЕВР ОКР Карпош...

Европа1 час

Русија: Ќе ги таргетираме украинските магацини во кои се доставува западното оружје

Русија ќе ги интензивира нападите врз украинските бази за складирање во кои е сместено оружјето доставено од Запад, изјави денеска...

Македонија4 часа

Гласањето на затворениците и болните се одвива без проблеми, велат од ДИК

Денес, 2.569 гласачи своето право на глас ќе може да го остварат во 31 гласачко место во ДКП, каде што...

Црна хроника5 часа

Мотоциклист удри во пешак на „Партизанска“, двајцата повредени

Синоќа, на булеварот Партизански одреди во Скопје, мотоцикл „дукати“, со скопски регистарски ознаки, управуван од Е. П. (27) од Скопје,...