Контакт

Актуелно

Македонија1 час

Прекин на вода од Студенчица, опфатени се населените места

Прекин на вода во населените места кои се снабдуваат со вода од регионалниот водоснабдителен систем Студенчица поради дефект на територија...

Македонија2 часа

Времен сообраќаен режим на патот Понов мост – Богданци

Од денеска на делницата од Понов мост до влезот во Богданци ќе има времен режим на сообраќај, информира АМСМ. Времениот...

Скопје2 часа

Без струја делови од општините Ѓорче Петров и Петровец

Без електрична енергија денеска ќе бидат делови од општините Ѓорче Петров и Петровец, соопшти РЦУК – Скопје. Од 11 до...

Македонија3 часа

Сончево време, попладне со пороен дожд и грмежи, претежно во западните делови

Времето денес ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локална појава на пороен...

Македонија11 часа

Европскиoт фронт нема да гласа за новата влада

Европскиот фронт ја напушти седницата за избор на нова влада и нема да учествува во гласањето. Зијадин Села на прес-конференција...