Контакт

Актуелно

Свет4 часа

Ајкулите во близина на брегот на Бразил позитивни на кокаин

Тестирањето на ајкулите во близина на брегот на Бразил покажа дека тие се позитивни на кокаин, а научниците стравуваат дека...

Свет4 часа

Камала Харис ја обезбеди неопходната поддршка за изборите

Потпретседателката на САД, Камала Харис, изјави дека обезбедила поддршка од мнозинството делегати на националната демократска конвенција да стане кандидат на...

Црна хроника5 часа

Казни за 140 возачи во Скопје

Секторот за внатрешни работи Скопје во текот на вчерашниот ден (22.07.2024) продолжи со контролите во областа на сообраќајот. На територија...

Македонија5 часа

Зголемен интензитет на сообраќај на граничните премини Богородица и Табановце

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини...

Македонија5 часа

Променливо облачно со сончеви периоди и со повремен пороен дожд и грмежи

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со повремен пороен дожд и грмежи, локално во форма на...