Контакт

Актуелно

Свет11 час

Ердоган: Убиецот на Кашоги вели дека знае добро да сече

Турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган, и понатаму открива детали за убиството на саудискиот новинар Џамал Кашоги. Тој рече дека од...

Регион12 часа

Вучиќ: Албанците покажаа дека никогаш не им било грижа за правдата и правата

По повеќегодишните закани, денеска, официјално косовската војска на нелегален и незаконски начин е формирана, изјави српскиот претседател, Александар Вучиќ, на...

Европа12 часа

Антониo Мегализи, новинар од Италија, е четвртата жртва од нападот во Стразбур

Италијанскиот премиер, Џузепе Конте, потврди дека младиот новинар Антониo Мегализи им подлегнал на повредите добиени за време на нападот на...

Регион13 часа

Тачи: Денешното гласање покажа единство што треба да се зачува и негува

Премиерот на Косово, Рамуш Харадинај, вечерва ги повика војските од регионот, вклучувајќи ја и војската на Србија, на партнерство со...

Регион13 часа

Шест тони хашиш и над три милиони таблети „каптагон“ запленети на Крит

Дрога, чија вредност при продажба на улица надминува 100 милиони евра, била пронајдена на брод запленет во пристаништето Ираклион на...