Контакт

Актуелно

Македонија7 минути

Ѕвездан Георгиевски ќе биде в.д. претседател на ССНМ

До изборот на нов претседател на Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници (ССНМ), новинарот Ѕвездан Георгиевски ќе биде в.д....

zaev kurc znaminja izvinuvanje vlada makeodnija avstrija zaev kurc znaminja izvinuvanje vlada makeodnija avstrija
Македонија1 час

Премиерите на Западен Балкан утре на појадок кај Курц, но без премеирот Заев

Австрискиот канцелар ги повика утре на работен појадок во Виена премиерите на Западен Балкан. Премиерот Зоран Заев, кој претходно беше...

Економија1 час

Граѓаните добија увид во Буџетот преку веб-платформа

Буџетот на Република Македонија станува уште подостапен до граѓаните преку веб-платформата изработена од победниците на „ФинХакатонот“. Како што беше истакнато...

Европа2 часа

Меј: Брегзит нема да биде полесен ако ме тргнат како премиер

Британската премиерка Тереза Меј им порача на критичарите дека ако се ослободат од неа како премиер, тоа нема да го...

Македонија4 часа

МВР со зајакната контрола на возачите, над 20 возеле под дејство на алкохол и над 30 ја пречекориле брзината

Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје вчера и денеска во периодот од 23.00 до...