Контакт

Актуелно

Регион10 часа

(Видео) Невреме во Белград, поплавени улици и откорнати дрвја

Ветрот откорна дрвја, а обилните врнежи ги преплавија улиците во Белград. Водата навлезе дури и во градските автобуси. View this...

Македонија12 часа

Во првиот круг во средните училишта се запишале 11.826 ученици, најмногу избрале стручно образование

Министерството за образование ги објави резултатите од доставените прегледи на јавните средни училишта за бројот на пријавени и запишани ученици...

Регион13 часа

Апсења во Албанија поради уништување на изборен материјал

Албанската полиција уапси најмалку петмина приврзаници на опозицијата, поради наводно оштетување на гласачки кутии и документи, за да ги спречат...

Црна хроника16 часа

Мигрант повреден од струен удар при обид да побегне со воз

Мигрант од Пакистан на возраст од 21 година преживеал струен удар при обид да побегне со воз во близина на...

Свет17 часа

Кина набргу нема да биде најнаселената земја во светот

Според најновиот извештај на Обединетите нации, во следните десет години Индија ќе ја надмине Кина и ќе стане најнаселена земја...