Контакт

Актуелно

Свет56 минути

Автомобил се заби во воз во Франција, загинаа возачот и три деца

Возач и три деца, кои се наоѓале во автомобил, настрадале кога возилото се забило во воз на железничкиот премин во...

Регион1 час

Макрон во Белград ќе биде пречекан со 10 почесни плотуни

Непосредно пред доаѓањето на францускиот претседател Емануел Макрон во Белград, поточно во палата „Србија“, каде што ќе бидат одржани клучните...

Македонија2 часа

(Видео) ВМРО-ДПМНЕ: Поканата за лидерска средба дополнително ќе се анализира

За денот и локацијата на лидерската средба органите на партијата дополнително ќе анализираат и ќе биде одлучено во согласност со...

Регион3 часа

Дачиќ: На Макрон, најверојатно, ќе му ја пеам „Шанзелизе“

Српскиот министер за надворшени работи, Ивица Дачиќ, изјави дека за време на денешната посета на францускиот претседател Емануел Макрон на...

Екологија4 часа

(Видео) Во Британија снимена џиновска медуза, голема колку човек

Џиновска медуза била забележана во близина на брегот на англискиот округ Корнвол, објави Би-би-си. Нуркачите од организацијата Wild Ocean Week...