Контакт

Актуелно

Македонија56 минути

(Видео) Премиерот им вети на социјалдемократките еднаква застапеност во парламентот

Премиерот Зоран Заев на обраќањето на денешниот Форум на жените на Социјал-демократскиот сојуз на Македонија на кој беше одбележан нивниот...

Европа1 час

На протестите низ Франција уапсени 260 лица

Француските безбедносни сили уапсиле повеќе од 260 учесници на вчерашните протести по повод првата годишнина од собирите на Жолтите елеци...

Забава3 часа

Претераното купување преку интернет е ментално нарушување, тврдат експертите

Иако зависноста од купување е одамна призната, таа денес има прилично поинакво значење и обем. Сега, ваквата зависност погодува едно...

Забава4 часа

(Видео) По интервенција за спасување на 35 луѓе, пожарникар 7 минути се бореше за животот на мачка

Руски пожарникар стана инстант миленик на корисниците на социјалните мрежи, откако противпожарната служба објави снимка како со обидува да оживее...

Европа6 часа

Американска бизнисменка: Џонсон ме отфрли како да сум гремлин

Американската бизнисменка, Џенифер Аркјури, која се најде во центарот на вниманието на јавноста поради нејзината наводна врска со британскиот премиер...