Контакт

Актуелно

Регион29 минути

Во Дубровник цените спуштени и до 60 отсто, но гости, сепак, нема

Градот Дубровник, еден од најважните туристички центри на хрватското крајбрежје, оваа година бележи рекордно мал број  туристи поради пандемијата на...

Регион43 минути

Пијан маж искршил прозорци на 11 возила

Полицијата во Сараево утрово пронашла маж кој во алкохолизирана состојба ги скршил прозорците на 11 автомобили во една населба во...

Европа53 минути

Дуда со тесна победа на претседателските избори во Полска

Досегашниот полски претседател Анджеј Дуда е близу до победа на претседателските избори одржани во неделата, покажуваат резултатите објавени денеска, врз...

Свет1 час

Се самоуби внукот на Елвис Присли

Единствениот внук на американската музичка легенда Елвис Присли починал вчера, потврди менаџерот на неговата мајка Лиза Мари Присли, а локалните...

Свет2 часа

СЗО: Рекорден пораст на заразени со вирусот – за еден ден 230 илјади нови случаи

Светската здравствена организација (СЗО) објави уште едно рекордно зголемување на бројот на потврдени случаи на коронавирус за 24 часа, бидејќи...