Контакт

Актуелно

Црна хроника57 минути

Албанец под истрага за тешка сообраќајна несреќа кај Кавадарци

Основното јавно обвинителство Кавадарци донесе Наредба за спроведување истражна постапка против државјанин на Република Албанија со привремен престој во Кавадарци,...

Регион2 часа

Вучиќ: Направија се за да ја уништат Србија, но ќе победиме

Направија се за да ја уништат Србија. Србија ќе победи, изјави српскиот претседател Александар Вучиќ во видео објавено на Инстаграм....

Свет3 часа

Фицо победи на парламентарните избори во Словачка

Словачкиот левичар и поранешен премиер Роберт Фицо победи на парламентарните избори во Словачка. Тој ќе мора да ги придобие сојузниците...

Свет3 часа

Белгиската католичка црква под сомнеж за злоупотреба на лични податоци

Белгиската Управа за заштита на податоци се сомнева дека Католичката црква во Белгија ја крши европската Општа регулатива за заштита...

Регион4 часа

Септември најтопол во последните 90 години

Месецот септември 2023 година е еден од најтоплите во последните 90 години, се вели во извештајот на Националниот институт за...