Контакт

Актуелно

Македонија6 часа

Градоначалникот на Центар позитивен на Ковид-19

Градоначалникот на скопски Центар, Саша Богдановиќ, е позитивен на Ковид-19, а веста ја соопшти на социјалните мрежи. Почитувани сограѓани, И...

Свет7 часа

Американка на шопинг потрошила државна помош oд 150.000 долари наменета за компании

Американка од Северна Каролина, која наводно фалсификувала документи со цел да добие државна помош од 150.000 долари наменета за компании,...

Свет8 часа

Ромни: Републиканците ќе го поддржат Трамп ако повторно се кандидира за претседател

Републиканскиот сенатор Мит Ромни верува дека поранешниот американски претседател, Доналд Трамп, лесно ќе ја oсвои номинацијата на Републиканската партија за...

Европа9 часа

Експертите најавуваат комбинирана вакцина против грип и Ковид-19 во блиска иднина

Во блиска иднина може да се направи комбинирана вакцина против грип и ковид, изјави денеска водечката британска специјалистка по вирологија,...

Црна хроника11 час

Две лица завршија во болница по пожар во склад во Скопје

Во утринските часови на 23 февруари, припадници на Противпожарната единица од Скопје во полиција пријавиле пожар во јавен царински склад...