Контакт

Актуелно

Црна хроника1 час

(фото) Претрес во Волково, запленета дрога, приведен дилер

На 05.09.2023 полициски службеници од СВР Скопје- Единица за недозволена трговија, по претходно добиени оперативни сознанија и наредба за претрес...

Регион3 часа

Стано: Очекуваме безусловна соработка од Србија за настаните во Бањска

ЕУ очекува целосна и безусловна соработка на Србија во врска со настаните во Бањска на 24 септември, изјави портпаролот на...

Регион8 часа

Според глобалниот индекс на мирот: Исланд е најбезбедната земја на светот, Македонија е на 38. место

На листата на најбезбедни земји, според Глобалниот индекс на мирот, Исланд се смета за најбезбедна земја во светот. Според објавениот...

Регион10 часа

Србин настрада на Кипар, напаѓачите првин го претепале, а потоа го прегазил автомобил

Српскиот државјанин, 29-годишниот Марко М., настрадал во саботата рано наутро во Лимасол, Кипар, а иако првично се верувало дека случајно...

Регион11 часа

Курти: Целта на нападот во Бањска беше анексија на северот на Косово и коридор кон Србија

Косовскиот премиер Албин Курти денеска се обрати до јавноста преку социјалната мрежа Х. „Врз основа на одземените документи, косовската полиција...